Dell’in yeni bilgisayarları IFA 2018’de sahneye çıktı

Ana Sayfa » Teknoloji » Dell’in yeni bilgisayarları IFA 2018’de sahneye çıktı
Paylaş
Tarih : 02 Eylül 2018 - 9:08

Dell, Inspiron ve XPS ailesinin en yeni üyelerini tüketici elektroniği fuarı IFA 2018’de tüketicilerle buluşturuyor.

Dell’in yeni oyuncakları sahne aldı. Ayrıca Dell bilgisayarlarından kablosuz olarak akıllı telefonlarına erişim sağlayan Dell Mobile Connect ile uyumlu bilgisayar ailesini genişletiyor. Artık tüm Dell Tüketici ve Küçük İşletme bilgisayarı, Dell Mobile Connect ile uyumlu kullanılabilecek. Ocak 2018’den bu yana 10 milyonun üzerinde telefon görüşmesi yapılmasını ve kısa mesaj gönderilmesini sağlayan Dell Mobile Connect bu sonbahardan itibaren, kısa mesaj ve telefon çağrılarının ötesinde, tamamen yeni bir düzeyde akıllı telefon – bilgisayar entegrasyonu sunacak. WhatsApp mesajları, takvim anımsatıcıları ve diğerleri gibi iOS uygulama bildirimleri, Dell Mobile Connect uygulaması aracılığıyla Dell bilgisayarlarda gösterilecek.

Dell Tüketici ve Küçük İşletme Ürünleri Grubu Genel Müdürü ve Kıdemli Başkan Yardımcısı Ray Wah şunları dile getirdi:

“Bilgisayar deneyimini geliştirmeye devam eden teknolojik yeniliklerimizi sergilemek için bu yıl yine IFA’da olmaktan heyecan duyuyoruz. Her kullanıcının taşımakla gurur duyacağı kalitede cihazlar sunmaya yönelik taahhüdümüzün hala arkasında olduğumuzu gösterecek şekilde, popüler dizüstü bilgisayar ve 2’si 1 arada bilgisayar portföyümüzü yeniden tasarlamak için yatırım yaptık.”

Akıcı bir his veren ve şık bir tasarıma sahip, yeni Inspiron 7000 2’si 1 arada bilgisayar ailesi havalı fırçalanmış alüminyum dış yüzeyi ile büyülüyor. 13, 15 ve 17 inç ekran boyutlarında sunulan, 2’si 1 arada bilgisayarlar Intel 8. Nesil U Serisi işlemciler, isteğe bağlı 4K UHD ekranlar ve gizli havalandırma kanallarından sıcak havayı dışarı atan termal akış da dahil olmak üzere, premium özellikler sunuyor ve uzun süreli bilgisayar kullanımında, üst düzey performans vadediyor.

13 ve 15 inç modellerin üç tarafında, bu teknolojiyi kullanan ilk bilgisayara entegre USB kamerası olan ve Temporal Noise Reduction (Zamansal Gürültü Bastırma) özelliği ile yetersiz ışıkta yüksek performans sergileyen, yeni 2,7 mm’lik minyatür web kamerası sayesinde, dar çerçeveler bulunuyor. Buna ek olarak, 15 ve 17 inç modellerde, grafik kalitesini artırmak için isteğe bağlı NVIDIA GeForce MX150 ve tek sürücü performansını yükseltmek için isteğe bağlı Intel Optane Bellek sunuluyor.

Inspiron 14 5000 2’si 1 arada bilgisayar, termal yönlendirme ve dar çerçeveler de dahil olmak üzere, 7000 serisinde yer alan üst düzey geliştirmelerin birçoğunu barındırıyor. Inspiron 14 5000 2’si 1 arada bilgisayarların 5481 ve 5482 modellerinde, günümüzdeki tüketicilerin çeşitli gereksinimlerine uygun yeni Intel 8. Nesil U Serisi işlemciler, seçenekler, esneklik ve değer sunmaktadır. 5482 2’si 1 arada bilgisayarda, Inspiron 5000 serisinde ilk kez standart olarak sunulan, güç sağlama ve ekran destekli USB Type-C bağlantı noktası ile isteğe bağlı NVIDIA GeForce MX130 bağımsız ekran kartı bulunuyor.

Yeni Inspiron 15 5000 (5580) farklı yelpazede renk seçenekleri ve iki taraflı dar bir çerçeve yer alıyor. USB Type-C bağlantı noktası güç ve ekran desteği sağlar ve güç düğmesinin üzerinde, isteğe bağlı bir parmak izi okuyucu bulunuyor. Bu üründe 32GB DDR4 bellek, SSD’ler ve ikili sürücüler de dahil olmak üzere depolama seçenekleri, en üst seçeneğin NVIDIA GeForce MX150 ekran kartı olduğu, isteğe bağlı bağımsız ekran kartları ve isteğe bağlı, arkadan aydınlatmalı klavye gibi birçok özellik yer alıyor.

CES 2018’de tanıtılan Dell Cinema, izleyiciye bilgisayarında sürükleyici ve büyüleyici bir deneyim yaşatmak için birlikte çalışan birçok gelişmiş teknolojinin birleşimi olarak öne çıkıyor. Dell Cinema şu anda XPS portföyünde kullanılırken, bu sonbahardan itibaren yeni Inspiron ürünlerinde de kullanılabilecek.

XPS 13 ailesi yenilendi

Kendi sınıfının en küçük 13 inç modeli ve en güçlü dizüstü bilgisayarı olan Dell’in amiral gemisi XPS 13’te artık yeni Intel 8. Nesil i3 işlemci seçeneği bulunuyor ve tüketicilere daha ekonomik bir seçenek sunuluyor. Buna ek olarak, gezegendeki en küçük 13 inç 2’si 1 arada bilgisayar olan XPS 13 2’si 1 arada bilgisayarda, artık Intel’in en yeni 8. Nesil işlemcileri de yer alıyor. 2’si 1 arada bilgisayar işlemciden maksimum performans elde etmenin yanı sıra 15 saate varan batarya ömrü sağlayan Dinamik Güç Modu ile birlikte geliyor ve UltraSharp QHD+ InfinityEdge dokunmatik ekranla, çarpıcı bir görüntüleme deneyimi yaşatıyor.

Kaynak: Hürriyet

Etiketler : , ,

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Kozmonotlara siber güvenlik eğitimi verilecek

Siber güvenlik uzmanları, dünyanın dört bir yanından kozmonotların uzay yolculuğuna hazırlandığı Star City’de yer alan Gagarin Araştırma,

TEGV’in 3 etkinlik noktası daha son teknolojiye geçiyor

Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşu Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na (TEGV) bir destek de Lloyd’s

Bilgisayarlara Bluetooth desteği kazandıran adaptör

TP-Link, UB400 mini Bluetooth USB adaptörü satışa sundu. Bluetooth 4.0 desteği olan UB400, tak&çalıştır özellikli ve Bluetooth desteği